کد خبر : 1475
تاریخ انتشار : یکشنبه 4 دی 1401 - 1:21

فراخوان هفدهمین جایزه شعر «خبرنگاران» منتشر شد

فراخوان هفدهمین جایزه شعر «خبرنگاران» منتشر شد

دبیرخانه‌ جایزه‌ کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران» با نکوداشت یاد «مفتون امینی» و «هوشنگ ابتهاج»، از برگزیدگان ادوار این جایزه که در سال گذشته از دنیا رفته‌اند، فراخوان هفدهمین دوره را با افزودن یک بخش جدید منتشر کرد. به گزارش فرادید و به نقل از دبیرخانه، هفدهمین دوره‌ی جایزه‌ی کتاب سال شعر ایران

دبیرخانه‌ جایزه‌ کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران» با نکوداشت یاد «مفتون امینی» و «هوشنگ ابتهاج»، از برگزیدگان ادوار این جایزه که در سال گذشته از دنیا رفته‌اند، فراخوان هفدهمین دوره را با افزودن یک بخش جدید منتشر کرد.

به گزارش فرادید و به نقل از دبیرخانه، هفدهمین دوره‌ی جایزه‌ی کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»، همچون دوره‌های گذشته، در سه بخش اصلی «کتاب سال»، «ویژه» (شاعران بدون کتاب شعر) و «تجلیل» (از یک عمر فعالیت شعری)، با داوری جمعی از شاعران خبرنگار و فعال رسانه‌ در حوزه فرهنگ و ادبیات، برگزار می‌شود. در این دوره اما بخش جنبی «پژوهش درباره شعر» نیز به جایزه اضافه شده است؛ در این دوره با موضوع: «شعر انتقادی و اعتراضی».

دبیرخانه‌ی این دوره از جایزه‌ی کتاب سال شعر خبرنگاران، از شاعران و ناشرانی که در سال ۱۴۰۰ مجموعه شعر منتشر کرده‌اند، دعوت کرده است تا با توجه به این شرایط، در بخش کتاب سال جایزه شرکت کنند:

– کتاب در سال ۱۴۰۰ منتشر و در شناسنامه‌ی آن درج شده باشد.

– چاپ اول و به زبان فارسی در ایران منتشر شده باشد.

– برگزیده‌ اشعار یا مجموعه‌ی گروهی نباشد.

طبق اعلام دبیرخانه جایزه، علاقه‌مندان به شرکت در این بخش، باید ۵ نسخه از اثر خود را تا پایان دی‌ماه ۱۴۰۱ به نشانی تهران – صندوق پستی۱۳۳۵۵۱۸۷ – دبیرخانه‌ی جایزه‌ی کتاب سال شعر «خبرنگاران»، بفرستند.

علاقه‌مندان به شرکت در بخش «پژوهش درباره شعر» نیز بدون هیچ‌گونه محدودیت در زمان انتشار اثر، کتاب پژوهشی با موضوع شعر انتقادی و اعتراضی در ایران از مشروطه تا کنون و شعر انتقادی و اعتراضی در جهان را در ۵ نسخه به نشانی صندوق پستی یادشده می‌توانند بفرستند.

بنا بر اعلام دبیرخانه جایزه شعر«خبرنگاران»، فراخوان بخش ویژه (شاعران بدون کتاب) دوره هفدهم نیز که برای کشف استعدادهای شعری برگزار می‌شود، مختص آن دسته از شاعران که در هر سنی، تاکنون مجموعه‌ی شعر در ایران منتشر نکرده‌اند، به‌زودی منتشر خواهد شد.

دبیرخانه جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران» در فراخوان هفدهمین دوره خود یاد زنده‌یادان «مفتون امینی» (برگزیده بخش یک عمر دستاورد شعری در چهارمین دوره جایزه، به سال ۱۳۸۸) و «امیر هوشنگ ابتهاج» (برگزیده بخش یک عمر دستاورد شعری در نهمین دوره جایزه، به سال ۱۳۹۳) را گرامی داشته است.

در دوره شانزدهم این جایزه، کتاب «ده و ده دقیقه و سی ثانیه» اثر کیانوش خانمحمدی در بخش کتاب سال و نیز «علیرضا طبایی» در بخش یک عمر دستاورد شعری، برگزیده شدند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.